Ha iPhone-ja van, ezekkel a funkciókkal turbózzák fel a böngészőjét
Reklámblokkolót, mesterséges intelligenciával dolgozó szövegösszegzést és még sok mást kaphat az iOS 18-ban az iphone-os Safari böngésző.
Reklámblokkolót, mesterséges intelligenciával dolgozó szövegösszegzést és még sok mást kaphat az iOS 18-ban az iphone-os Safari böngésző.
Mesterséges intelligenciára támaszkodó funkciók sora kerülhet be az Apple ősszel érkező iOS 18 operációs rendszerébe. Az iPhone-os újítások egyikéről már kódsor is árulkodik.
A jelenleginél könnyebb lesz iPhone-ról androidos telefonra váltani, de más változások is jönnek az iOS-ben a következő időszakban.
Már-már szappanoperába illő, amit az Apple csinál a progresszív webalkalmazások-funkcióval: a történet legújabb epizódja szerint minden marad a régiben.
Biztonsági okokkal magyarázza a webalkalmazások eltávolítását az Apple az iOS-ből, ugyanis a jövőben már minden böngésző a saját motorját használhatja – a webappok pedig az eddig kizárólagos WebKiten alapultak.
Nagy titokról rándult le a lepel, a Google ellen indult trösztellenes vizsgálat során kiderült, hogy az Apple óriási szeletet hasít ki a Google hirdetései bevételeiből minden egyes keresés után, amit a Safari böngészőben végeznek a felhasználók.
Hamarosan a Chrome és a Safari böngészőkből is használható lesz a mesterségesintelligencia-alapú Bing chatbotja, ezt már a Microsoft is megerősítette – de érkezik a sötét mód is.
Az internetezés elengedhetetlen kellékei a böngészők, amelyekhez sok esetben hűségesen ragaszkodnak a felhasználók. Vannak azonban mozgolódások, még ha ezek az erősorrendet egyelőre nem is bolygatják meg.
A növekvő nyomás miatt eltörölhet egy komoly korlátozást az Apple, így hamarosan szabad verseny indulhat az iPhone-os böngészők piacán.
A Safari 15-ös kiadásában egy olyan sérülékenységet azonosítottak, amely lehetővé teszi, hogy ismeretlenek böngészési előzményeket olvassanak ki, illetve Google-fiókhoz tartozó információkat szerezzenek meg.
Bár az Apple mobiltelefonjaira is letölthetők más cégek böngészőprogramjai, többen a beépített Safarit használják. Abban viszont történt egy jelentősebb változás az új rendszer érkezésével: a címsor alulra költözött. Az eredeti állapot szerencsére pár pillanat alatt visszacsinálható.
A probléma a Safari böngésző azon változatánál lépett fel, amely nem támogatja az úgynevezett flex-layoutot, így nem jelenítette meg rendesen a választási lehetőségeket.